Yeppudaayı Seviyorum...
Geri Dön   YEPPUDAA > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > FİLM Tavsiye ve Önerileri

GAYA KORE RESTAURANTI...
Girişte sorun mu yaşıyorsun?

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 24.05.13, 15:01   #21
lutra
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bursa
# bigbang
#
Standart GOLD ÜYE olmak için tıklayınız.
İlk kore versiyonu sonra japon versiyonunu izledim.Genellikle ilk izlediğim versiyonları beğenirim ama bu sefer japon versiyonunu daha çok beğendim.

ONLİNE DİZİ-FİLM LİSTE      
lutra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.06.13, 19:10   #22
sybelld21
İZLEME LİSTEM

japonu da koreyi de animeyi izledim.mangasını baştan aşğı 3 kere okudum.her sene okurum benim için alışkanlık gibi bir şey. mangası bence muhteşemdi ve mangadan sonra en iyisi derseniz kesinlikle kore versiyonuydu. bir kere japon versiyonu kesinlikle olay örgüsüne uymuyordu.Kore versiyonu olayların gelişimi bakımından kronolojik olarak çok daha uyumluydu nitekim bu da konuyu daha akıcı ve mantıklı hale getiriyordu.
Bunun dışında japon versiyonunda karakterler kesinlikle güzel yansıtılmamıştı.Gum Jan di ye göre japon olan kız çok daha ezik bir karakteri oynuyordu. Asla tshushi gibi güçlü yılmaz karakterli bir kız imajı çizememişti japon versiyonu. Karakter yorumlaması bence kesinlikle rezaletti.
Ayrıca japon versiyonundaki herşey çok daha ucuz ve inandırıcılıktan uzak gözüküyordu. Kore versiyonunda mangadaki ihtişam kesinlikle yansıtılmıştı.
Mangasının delisi olarak, ısrarla ve yürekten söylüyorumki Kore versiyonu yakışıklılara sahip olduğu için değil mangaya en uyumlu olan versiyonu olduğu için bence uzak ara önde.

sybelld21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12.07.13, 05:50   #23
zuhberoz
zuhberoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: KONYA

japon versiyonu çok övüldüğü için izledim pişman oldum kore versiyonundan sonra o kadar basit geldi ki bana karakterler çok kötü olaylar çok hızlı soğuk ve inandırıcılıktan uzaktı tayvan yapımını izlemedim daha da izlemem artık

zuhberoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.07.13, 12:04   #24
kore f
kore f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM

tabikide kore versiyonu nedeni de dünyada sadace birtane kim hyun joong abimden var üçünüde izledim ama kore 1 numara

kore f isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.07.13, 12:08   #25
te5ir
te5ir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM

Tartışmasız Japon versiyonu. Kore vesiyonunda ostlar ,oyuncular falan iyi yakışıklılar fakat Japon versiyonunda baş ana karakterleri daha çok begendim oyunculuklari falan olsun daha iyiydi .

LG-P705 cihazımdan gönderildi

te5ir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01.08.13, 16:22   #26
Donghae Kyuhyun
Donghae Kyuhyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kore"den demeyi çok isterdim :)

kore versiyonu daha güzel

Donghae Kyuhyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01.08.13, 22:11   #27
Kim soo joong
Kim soo joong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: EXOnun bağrından :)

Ben ilk başta Kore versiyonunu izledim. Daha sonra öğrendim ki animesi ve Japon versiyonu var hemen Japon versiyonunu izledim.
Kore versiyonunun Japon versiyonuna göre iyi tarafları var. Mesela; Dizinin Kore ostları gerçekten Japon ostlarından daha güzel. Kore versiyonundaki ostler kulağa daha çok hitap ediyor ve bazı can alıcı sahnelerde çalan ostlar insanın aklına resmen yer ediyor.
2. Olarak; Kore versiyonundaki erkekler kesinlikle Japon versiyonundan daha yakışıklılar. Hele ki Ji Hoo. ek olarak Kim Bum ve Kim Joon da cabası ( Lee Min ho yu pek sevmem. Yakışlıklıdır kabulüm ama ben onu BOF'da o kadar da yakışıklı bulmamıştım. Belki de gözüm sadece Ji Hooyu gördüğü için olabilir Lakin Matsumoto Jun kesinlikle Gu Jun Pyodan daha iyi. )

Bir diğeri mesela dizi de Kim Bum ve Kim Eun So arasında ki aşk ya da aşkın başlangıcı Japon versiyonundan daha derine ve daha akılda kalıcı şekilde işlenmişti.

Japon versiyonuna gelirsek; Tsukushi kesinli,kle Gum Jan Di'den bin kat daha iyi bir oyuncu, canlandırdığı karaktere daha hakim ve kesinlikle yaşadığı duyguyu daha iyi yansıtan bir oyuncu. Başrol kızımız gerçekten çok fakir olan ve fakirliğiyle asla gocunmayan hatta fakirliği sayesinde başrol erkeğimize bir çok şeyi öğreten bir karakterde. Japon versiyonunda Tsukushi kesinlikle ve kesinlikle fakirliğini kabul ediyor, bundan gocunmuyor, sürekli fakirliği gündeme gelmiyor ya da Kore versiyonunda Gum Jan Dinin fakirliği üzerinde çok fazla durulduğu ve acıtasyon yaptığı gibi de yapmıyor. Dizi de her zaman güçlü duruyor ve fakir olduğu gerçeğine de sahip çıkıyor. Bu Japon versiyonu için en iyi artılardan.
Japon versiyonunda konu biraz daha güzel, sade, akılda aşk kalacak ve entrikayı dozunda bırakacak şekilde kalıyor. Kore versiyonun da gerçekten bir ara bu Gu Jun Pyo ve Gum Jandi olayı fazlaydı.
Bir artı olarakta; Kore versiyonunda Gu Jun Pyo ve Geum Jan Di aşkından çok ben şahsen Ji Hoo ve Geum Jan Di sahnelerini bekliyor ve o aşkı destekliyordum. Kore versiyonunda başrol erkek ve kız oyuncunun aşkı 2. erkek başrolün aşkı altında ezilmişti.
Japon versiyonunda hiç bir zaman MatsuJun ve Tsukushi arasındaki aşk başkalarının aşkının gölgesinde kalmamıştı.

Aslında her iki dizininde artı ve eksi yönleri var ama benim tavsiyem sizin ikisini de izlemeniz.

Kim soo joong isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01.08.13, 23:43   #28
seven n.y.
seven n.y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: lee seung gi

kore den sonra, japon versiyonu da çok üvülüyor diye baktım ama bofun yanında adı bile anılamaz bence, tek sevdiğim yanı kızdı,bence jandiyle japon versiyonundaki yer değiştirse güzel olurmuş ayrıca bofun müzikleri de harikaydı

seven n.y. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.08.13, 20:08   #29
1456ha
1456ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul

Önce Kore versiyonunu izlesem de Japon versiyonu en güzeliydi bence Çok daha samimi geliyor Japonlar

1456ha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12.08.13, 13:25   #30
menekşe3
menekşe3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul

ben senin gibi düşünmüyorum bence koreliler çok iyi çekmiş japonlarda tip filan yok

menekşe3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +0 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:58.